Proběhla změna vzhledu :-) Zaprvé se mi ten starý zdál již okoukaný a zadruhé bylo mým hlavním záměrem, aby blog vypadal trochu více sofistikovaně a ne tak pubertálně, tak doufám, že se mi to povedlo :-)

Hudba jako fenomén a zrdcadlo své doby

21. března 2009 v 23:51 | Klér |  Já a věci kolem mě

Stav dnešní populárná hudby je různý.Pro ty, kteří zažili 80. a 90 léta minulého století to je zřejmě trochu šok.Já si do nedávna myslela, že takoví formáti jako Michal David, ABBA a podobní, se už pouštějí pouze skrytě.Ale na lyžáku jsem byla vcelku mile překvapena.
Byla diskotéka a jako vždy se hádali co se pustí.Když pustili Lucku Vondráčkovou, většina řvala,ať tu obludu vypnou.Já osobně proti ní vůbec nic nemám,ale že bych ji poslouchala,to taky ne.
Divila jsem se, protože když odmítli toto a začalo hrát dnes již téměř legendární Nonstop, někteří se zvedli a šli trsat! To samé platilo o dalších písničkách tohoto fenoménu minulé doby.Také již zmínění ABBA byli často hráni.O to více mě překvapilo(velice mile!) že to všechno byli typičtí puberťáci, kterým se to líbilo.Mě osobně by nikdy nenapadlo pustit nahlas Michala Davida, ne snad z nedostatku úcty či antipatii k němu, ale ze strachu, že mi někdo (ne)taktně připomene ať to vypnu.
Nezažila jsem tu dobu, nebo aspoň ne tak abych se na to zas tolik pamatovala, ale když poslouchám třeba Lunetic, Holki, nebo toho Davida a ABBU tak si říkám jestli to dřív nebylo lepší.
A dle komentářů na ytb pod podobnými hity to asi bude pravda.A kdy by byla pro mě ideální doba k žití? Chtěla bych zažít devadesátá léta, protože v té době to podle mě bylo průlomové a určitě zajímavé. Neříká se nadarmo, že každá doba má své NĚCO a NĚKOHO, ať už v dobrém nebo horším slova smyslu.I tato doba určitě měla své mouchy, ale to má i ta dnešní.
Ať chceme nebo ne, fenomény si pamatujeme všichni můžeme je buď odsuzovat,nebo s nimi dál žít a uvědomovat si jejich důležitost v dnešní hudbě.Vždyť kdo nezná "Mámu" nebo Discopříběh? A když zabrousím ještě dál do historie, třeba Beatles.Mnozí dnešní lidi mého věku ohrnou nos a mumlají cosi o "trapácích" ale proč vlastně? V hudbě se vždy trochu kopírovalo a veškerá moderní hudba prošla vývojem, který,ať už dnešní mladí chtějí nebo ne, začal právě třeba u Beatles,z kterých pochází další kapely až do dnešní doby.
Tak jsem zas splácala cosi úvaze podobného a doufám že mě pochopíte, většinou něco napíšu a za nějakou dobu si s hrůzou uvědomím, jak to asi vyznělo:)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 baja baja | Web | 8. července 2009 v 7:30 | Reagovat

Souhlasim, taky bych chtěla z devadesátek trochu zažít :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama