Proběhla změna vzhledu :-) Zaprvé se mi ten starý zdál již okoukaný a zadruhé bylo mým hlavním záměrem, aby blog vypadal trochu více sofistikovaně a ne tak pubertálně, tak doufám, že se mi to povedlo :-)

Leden 2011

Toulání sítí sem a tam

25. ledna 2011 v 22:09 | Klér |  ...a takhle vypadá můj život
A nakonec jsem skončila tady. Je chválihodný, že si vzpomenu taky víckrát než jednou do měsíce, že? 
Události posledních dnů nebyly nikterak zajímavé.Pokud pominu první malér končící v ředitelně a moje podivně dobrá finanční situace. Která nebude míti dlouhého trvání, jelikož hodlám tu tisícovku rozměnit. Rozměnit velký bankovky vždycky znamená rychlou ztrátu.
Jakožto pedagogický ústav bychom měli být žáci bystří, chytří a inteligentní, avšak moje averze k německému jazyku tomuto neodpovídá.Němčina je fuj(promiň Pavle) a nemám ji ráda. A neučím se jí, úkoly čmárám o přestávky a pletu si červenec, pondělí a pozítří.Ale dost o škole.
Můj milý vlkodlak má jisté přesvědčení...Je zcela správné co se týká kvality jeho budoucího života, ale zcela neadekvátní k jeho věku, možná chci, aby byl ještě chvilku tím pubošem, aby na mě "počkal" když já si užívam svůj šílenej věk  a nebyl tak rychle mezi dospělejma. Ale pokud jde o prachy, ty pomůžou dospět každýmu(tedy převážně jejich nedostatek) Já jsem mladá, užívám si života a neřeším závažné životní aspekty, protože nemusím.Chtít, aby je neřešil i on je asi blbý, on musí...
Teď si jdu teda připravit do školy, nepodívat se na matiku a nepodívat se na děják a hajat.Protože zítra odpoledne si jdu vybrat barvičku do vlasů a rozhodně bude dost šílená:)

Je čeština už jenom přežitek?

21. ledna 2011 v 22:06 | Klér |  ...a takhle vypadá můj život
Po dlouhé době téma týdne, na které mám náladu psát a které je mi blízké.Po čemsi jako hentai(nebo co to bylo), paranormálních jevech(kterým se radši vyhýbám! Silent Hill stačilo) a pár tématech kdy jsem prostě nepostřehla, že bych mohla něco napsat.
Znám to z vlastní neblahé zkušenosti, že cit pro správné psaní(to hlavně, i když některé výrazy stojí taky za řeč) má dnes jenom málo lidí.Nikdo se nepozastavuje nad tím, že tohle íčko tam vypadá příšerně.Osoby s dislexií pomineme.
Pak je tu skupina mladéže, která se po pominutí módní vlny serveru líbímseti.cz přesunula na ksichtoknihu a tam přenášejí tytéž manýry, což je nepochybně škoda, před svým proslavením byl Facebook obyčejný kominikační server a sociální síť. Když jsem si ho zakládala já, téměř nikdo z mých známých tam nebyl. O půl roku později to bylo jinak...Nemáš Facebook? Neexistuješ!
Ale o sociálních sítích, to by bylo na jiné téma.Řeknu-li to jednoduše, dříve tam byli lidé, kteří ho využívali k chytré, rozumné a inteligentní komunikaci s přáteli. Po hromadném pubescentním rušení "líbka" se lidé, kteří byli zvyklí psát vHiPAtLanĚ  přesunuli a rázem vznikl fenomén...
Dříve se o český jazyk bojovalo, aby zůstal zachovám, aby češi nemluvili německy, ale spousta dnešních mladých neumí pořádně česky a už žvatlají anglicky.Tedy pokoušejí se o to, vždyť angličtina je cool. Nikomu neberu to, že  umět ten jazyk je dnes nutné, ale proboha, nejdřív se naučte česky! Pravopisné chyby, které jsem měla možnost vidět v devítce u spolužáků, nad tím jsem málem brečela.Oni to neviděj?! Mě to bouchne mezi oči palicí! Snad jediný vysvětlení mě opravdu pobavilo...Kamarádka(jedna z těch nej) měla hloupý zvyk psát slovo milovat s tvrdým Y a odůvodňovala to slovy, že s malým a měkkým to přece nejde...:D
Ale abych to jen nehanila, sama jsem omylná, přepíšu se a nemusím si toho všimnout, nicméně jsem toho názoru, že znalost a používání vyjmenovaných slov je základ. Pokud je někde napsané vYdět, slIšet, mIslet atd, autor by se měl stydět.
No, zkrátka a dobře, základní pravidla inteligentního psaní by měl povinně znát každý, jsme sakra češi, tak se projednou vyserte na angličtinu a přečtěte si po sobě status, protože v normální společnosti budete za blbce.
Pokud jste v tomto článku našli jakoukoli pravopisnou chybu, je důkazem toho, že autorka pije třetí sklenici ginu s tonikem a snaží se psát správně.Každý je omylný, ale omyl je jednorázová záležitost. Na závěr jeden důkaz. Hláška z lamer.cz...

<LolliTQua*> aHojQy :-*
<Já> Víš, že balzamovači ve starověkém Egyptě odstraňovali mozek z mrtvého těla, protože podle nich nezastával žádnou důležitou funkci?
<LolliTQua*> A?????
<Já> Já jen, že by z tebe byla sQělá Egypťanka..
<LolliTQua*> DíÍkY :-*

Sweet sixteen?!

18. ledna 2011 v 18:27 | Klér |  ...a takhle vypadá můj život
Tento den měl bejt vyjímečnej.Jako každe rok, jako každý narozeniny.Ale nějak se to začíná podobat Vánocům, kouzlo se vytrácí.Nebo se možná už vytratilo úplně.
Jsem ve stresu.A poslední dobou se vytrácejí i chvíle, kdy nejsem ve stresu.Letos je to vůbce celý nějaký divný.Vzpomínám na minulost a hořce si až teď uvědomuju, jak byla bezstarostná, ja jsem byla bezstarostná já.Zvláštní je, že chci tolik bejt dospělá.
Když jsem se ráno probudila, neřekla jsem si : Tak jsem o rok starší. Vlastně jsem si neřekla vůbec nic.Jenom že je to zase zkurvenej den, zkurvený vstávání a zkurvená škola.Třikrát jsem se musela vracet do pokoje pro zapomoënutý věci, málem jsem se zabila na chodníku, navíc facebook nehlásil moje narozeniny takže jsem je musela svým bližním připomenout.Tedy ne samozřejmě těm úplně nejbližnějším. Ve škole jsem byla nucena se nadopovat energiťákama abych tam neusínala a pak jsem se dozvěděla, že naše milovaná ukecaná fyzikářka odchází a místo ní nás bude tomuto bohulibému předmětu učit buď naše babizna matikářka, které jsme na lyžáku předestřeli její tragický osud, nebo náš chemikář, který kdyby si vzal do ruky igelitku s nápisem Billa, starej baloňák a tepláky, spletla bych si ho s tím pánem, kterému tuhle čouhaly nohy z kontejneru před školou...Při mém štěstí to bude babizna(která mi dala za 4 z matiky, ale spravedlivě si nic jinýho bohužel nezasloužím)
K tomu všemu Vlkodlak.A jeho problémy, které se stávají i mými.A nijak mu to nevyčítám, jednou jsme pár a já jsem rozhodnutá ho maximálně podpořit, pomoct mu to všechno vyřešit a přežít.Toho člověka miluju a tomu podřizuju svůj život.Nevadí mi to.Protože všechno, co mám a co jsem kdy získala můžu ztratit, ale on mi zůstane jako podpora abych vydržela.Já jsem totéž pro něj.
Hořkých šestnáct tedy nezačalo zrovna dobře.Navíc jsem tak vystresovaná a rozladěná, že nemůžu kouřit.(Zjistila jsem, že Nicorette gel jako náhražka stojí za výkal, srovnejte zapálení cigarety a vetření čehosi mazlavénho do dlaní...) bude tp znít divně, ale na lyžáku bylo mou jedinnou starostí přežít běžecký výcvik a stesk po vlkodlakovi, jakmile jsem přijela, jse opět ve stresu.Je to už skoro konstantní stav způsobený mnoha faktory.Vstávání mě mrdá, škola mě mrdá a k tomu všemožnýmu mrdání jsem možná těhotná, aby toho nebylo málo.
Uf...Vážně, nejradši bych vzala vlkodlaka, svých 5 švestek a vypadli bysme někam daleko.Daleko od starostí, stresu...Do země, kde se můžeme celé dny válet na pláži, pít mojito, milovat se a nic jinýho neřešit.Jenom bejt spolu.Ale to je pouze moje fantazie, zdá se, že nesplnitelná.