Proběhla změna vzhledu :-) Zaprvé se mi ten starý zdál již okoukaný a zadruhé bylo mým hlavním záměrem, aby blog vypadal trochu více sofistikovaně a ne tak pubertálně, tak doufám, že se mi to povedlo :-)

Březen 2011

Zabils? Budeš zabit!

21. března 2011 v 20:18 | Klér |  ...a takhle vypadá můj život
U nás byl trest smrti zrušen v roce 1990 a v některých případech je to vážně škoda, vezmeme-li v úvahu, co se tady posledních pár let děje.
Samozřejmě jako všechno má i tahle záležitost svoje pro a proti. Taky záleží na zločinu. Narodit se v Emirátech, Arábii nebo jiném muslimském státě, bych byla za svůj sexuální apetit ukamenována. Ale vrah Aničky(ano, řeší se to všude) dostane blbých pár let a rodiče budou trpět do konce života.To podle mě není fér.Člověk, který dokáže vztáhnout ruku na dítě, malé a bezbranné,a zabít ho, zaslouží buď aby mu v někde v Kolumbii v žaláři pořádně natrhli prdel nebo aby sám umíral pomalou a bolestivou smrtí někde mimo civilizaci.
Je to hrozně sporné, protože justiční omyly se prostě stávají...Vězně pustíte, sice má asi dost špatnej názor na náš právní systém(já teda nikdy neseděla, ale co se děje v tomhle státě to je napřesdržku), ale žije, zatímco když někoho popraví, těžko to vezmou zpět.
Celkově bych trest smrti uzákonila, ale pouze ve výjímečných případech, ono když zabijete a zabijou vás, krom toho že budete mrtvý se celkem nic nestane. Ono je asi mnohem horší vědět, že vás zavřou do cely 2 na 3 metry a strávíte tam zbytek svého života. Máte čas na přemýšlení a po čase by vás to začlo štvát.Léta a léta v jedný kobce jsou asi horší než smrt, ale když vidím, čeho jsou lidi schopní, zabíjet jiný lidi, mlátit ženy a týrat zvířata, tak bych nechala pachatele prožít si to samé, co jejich oběti, to by totiž bylo nejvíce výchovné.A exemplární.I kdyby to měla být smrt. V boha nevěřím, ale pokud to tady jednou někdo stvořil, nemáme právo se mezi sebou vybíjet. Jsme jediný myslící(tedy občas) druh na této planetě, chovejme se podle toho a ne jako zvířata. Vždyť i ta zabíjejí pro obživu a ne pro zvrácené úchylky. My se pro obživu zabíjet nemusíme. Ano, smrt pro vraha!

A teď trocha poezie:)

21. března 2011 v 20:00 | Klér |  ...a takhle vypadá můj život
Seděla jsem dneska v čínský restauraci. Možná už víte, že tam sedávám ráda, jelikož tam hraje klidná hudba a mám výhled na krásný údolí kolem řeky Ohře.Ale to k okolnostem. Zkrátka, dnes jsem tam tak seděla a najednou mě popadla múza. básnická múza. Tak se jdu pochlubit:D

Život je plnej paradoxů
najít je těžké není.
Slyšíme rady našich otců
avšak vidíme jen tlení.

Káva je trpká,
život je hořký,
přesto ho žijeme,
přesto trpíme ho pokorně

Láskou se chvěju, žalem pláču
hledám smysl toho všeho.
Občas se kaju za svoje činy
nasnáším pravidla, držím se svého.

Bývala jsem taková, dítě necudné
Onaká či maková, stvoření nevinné

Hledím shora, v nebi nejsem
do háje se smutkem
Pošleme-li smutek k čertu, loučíme se s životem

To je tedy pondělní chvilka poezie, mám ještě jeden výtvor, ale zase příště:)

Tak já si taky rejpnu do nekuřáků...

20. března 2011 v 21:05 | Klér |  ...a takhle vypadá můj život
Takže, milí nekuřáci, celý týden se tu do nás obouváte seč to jde více či méně gramaticky a slohově inteligentními články, takže já se s dovolením taky opřu.
Kouřím, protože mi to chutná, protože mě to uklidňuje a člověk si přitom hezky popřemýšlí, případně popovídá s přáteli nad kafem.
Na nejvyšší míru mě vytáčejí články DĚTÍ, které si myslí, že všechno je jednoduchý, že kouření má jen negativa.Ono má i pozitiva, ale ty nekuřák nepochopí.Co mě za celý týden taky pěkně vytočilo byla gramatika...Ono napsat, že "kouřyt je závyslost a nebezpečný návik" , tím teda, milé děti, svět nespasíte.Maximálně se vám budu smát, protože v některém z článků jsem četla, že kouření snižuje IQ, podle toho by většina zdejších militantních nekuřáků musela vykouřit čtyřicet denně a dlašku rumu k tomu, aby toto vyplodili.
Kouření na veřejných místech, to nám neberte, vždycky můžete přejít na druhou stranu chodníku, vyhnout se, předejít.V restauraci, když vás to teda tak strašně sere, si sedněte v hodinách, kdy se tam nekouří, ve většině to tak funguje, že v době obědů se tam nekouří.Nebo choďte do nekuřáckejch.Tam vám smrdět nepolezu.
Toto bych nejradši napsala velkými písmeny, ale znělo by to jako když křičím a to nechci.Proboha vás prosím, to že jste nekuřáci neznamená, že byste nemohli znát rozdíl mezi kouřením a hulením a neobracet ty dva výrazy. HULÍ se marihuana a jiné drogy, KOUŘÍ se cigareta.Na pohoršený dotaz : "Ty jdeš zase hulit? " odpovídám: " Ne, kouřit, hulím jen o víkendy":D
Řešíme-li dilema vodnice X cigarety, pokud vám jde o zdraví, tak si to cígo zapalte, vodnice je co se zdraví týká horší.
Kuřáci jsou víc nemocný, tedy více chybí ve škole, v práci, jsou náchylnější" Tak tohle si strčte za klobouk, naopak, jelikož kuřák si pumpuje do těla svinstva podobná výparům z továren a aut, je odolný a tudíž ho neporazí bacil, který kolem něj letí jen tak na dovolenou.Jen si to představte, takový bacil si letí k moři, po sezoně chřipek se těší, až si udělá lehárko a co nepotká.Sportovec, nekuřák, kterej sedí na lavičce, žvejká jabko a tváří se strašně zdravě.No a chudák náš bacil musí odložit kufry, vlízt tomu snaživci o zdravej život do těla a den nebo dva tam bejt. No a potká-li takových blbečků víc, tak má na půl roku po dovolený.Naproti tomu když se střetne s kuřákem, tak si k němu náš bacil, říkejme mu třeba Emil, čuchne a řekne si, že tady to nemá cenu. Popadne bacilici, či jak se říká jeho družce a v klidu odletí na Hawai.
Abych to nějak zakončila, tohle byla jasná defenzíva proti tomu, co jsem tady četla celej minulej tejden(Jo, vždycky, když někdo napsal neuvěřitelně pitomej článek s neuvěřitelně pitomými chybami, kárající, že nemam kouřit, dostala jsem na to cígo chuť)
Když nejsem na hlavu, nekouřím nad kočárkem, před malými dětmi a v nekuřáckých prostorách.Tak buďte ostatní kuřáci taky takoví a urejpaný nekuřáky házejte za hlavu(teda ne doslova)
P.S.:A nejhorší jsou vyléčený kuřáci, ti jsou otravný jak mor!

Kuřáci jsou taky lidi, přestaňte se v tom vrtat a vymejšlet zákazy!

14. března 2011 v 21:54 | Klér |  ...a takhle vypadá můj život
Tohle téma je mi šitý skutečně na míru a jsem ráda, že vyhrálo, protože vyvolává rozpory nekuřák X kuřák.
Začala, bych asi takhle, z hlediska legislativy je to prapodivný, jelikož kouřit se prý smí od 16ti, ale prodat v trafice vám můžou až v 18ti(což se málokde dodržuje).Už z toho důvodu je to všelijaký.
Věk, když už je "normální" kouřit? Ten se různí, ale i když jsem já sama kuřačka, nedoporučuju začínat.Teď to budu chvíli brát z jinýho hlediska.Ideální je nikdy, ale přiznejme barvu, všichni jsme to zkusili, někdo u toho zůstal. Kouření(cigaret ani ničeho jinýho) není pro děti, pak záleží koho považujete za dítě.Naše zákony do téhle skupiny zahrnují lidi pod 15. Já tam řadím lidi dejme tomu pod 14.
Možná se vám tenhle názor zdá pokryteckej, divnej a pokud by ho četli mladší čtenáři, tak i nebezpečnej. Nicméně já se za dítě nepovažuju.Ano, jsem celkem silná kuřačka, ano, leze to do peněz, ano, tajím to doma...Ale jen kuřák pochopí tu slast si ráno potáhnout, kouknout se jak je venku krásně, vyfouknout dým a jít vstříc dennímu stresu, který se prostě díky cigaretě zvládá líp.
Další věcí je zdražování, jenž je počinem patrně EU, která se národ co vymyslel pivo a startky snaží naučit zdravě žít.Proto ta spotřební daň. Vsadím se, že pokud mi tady odepíšou i kuřáci, tak budou souhlasit s tím, že ceny už by se měly hejbat jen dolů, protože místo zdravýho životního stylu způsobujou, že lidi míň jedí, aby si dopřáli svoje dávné neřesti, tedy aby měli na to si je dopřát.
A co kouření ve školách? Na prvním stupni fackovat, na druhém, tak od osmičky nechat bejt a doufat, že z toho puboši vyrostou a na střední? Nezlobte se na mě, ale tam už je to věc opravdu jen těch samotných kuřáků.Pak je na té škole, zda zřídí legální místo, nebo si kuřáci najdou svoje( a věřte mi, že zaručeně najdou). Na naší škole to funguje tak, že máme vyhrazený místo, ale jelikož jsme obvykle líný tam doťapat, tak to kempíme před školou, kde následně vznikají stížnosti zakomplexovaných důchodců z okolních paneláků a přivolání černých šerifů, neboli městské policie.Můj první průser na střední byl způsoben nachytáním přímo ředitelkou ústavu spolu s několika dalšími komplici. Proto jako kompromis chodíme za dětské hřiště blíž legálnímu placu.Ale stejně tam někdo občas černý zavolá.
Nejsem svatoušek a nesnažím se na něj hrát.Vykouřím asi 8 cigaret denně, ráda se napiju vína a občas i tvrdšího a neodmítnu marihuanu.Přesto mám stále stejný zjev, nezačala jsem zkoušet perník, jak se o trávě povídá, že je to startovací droga, tak to je zhovadilost.Záleží na člověku.Jestli mu to stačí, či ne. Mě třeba jo.
Věřím tomu, že tu bude spousta naoko "svatých" článků jak je to fuj, jak to smrdí a jak otravujeme nekuřákům život.Ale sáhněte si každej do svědomí, kolik vypouštíte splodin z auta, jestli třídíte odpad nebo nepálíte flašky.Protože kromě ekologie nic jinýho není, co by vám mohlo vadit, proto milí nekuřáci, zalezte si se svými nekuřáckými příteli do nekuřáckých restaurací, koneckonců nikdo vás nenutí to čmuchat delší dobu, a laskavě nerejte do nás;)