Proběhla změna vzhledu :-) Zaprvé se mi ten starý zdál již okoukaný a zadruhé bylo mým hlavním záměrem, aby blog vypadal trochu více sofistikovaně a ne tak pubertálně, tak doufám, že se mi to povedlo :-)

Únor 2012

Co nás (ne)naučili?

26. února 2012 v 21:37 | Klér
Škola a reálný svět mají k sobě asi tak milion kilometrů daleko a kdo vám bude tvrdit opak, je buď učitel nebo magor. Tak to vidím já. Největším paradoxem školy je, že podává holé informace mnohdy bez zastoupení diskuze o oné věci( ačkoli diskutovat, kam v té rovnici zmizelo to číslíčko neni dobrý příklad) .
Vezmu to trochu z jiného konce. Toto je výklad ve škole:
Milé děti, vy všichni žijete v demokratickém státě splném svobod. Budeme vás učit o spoustě lidí z naší i cizí historie, budeme vás učit, jak si pomocí páté odmocniny z logarytmu x spočítáte, kolik platíte za rohlík a taky vás možná naučíme, jak se chovat. Možná.
A toto je realita:
Parchantíci, moc se tady nezabydlujte, jelikož v tomto organizovaném bordelu budou stejně všechny školy brzy zrušeny. 90% věcí, které do vás budeme hustit příštích pár let patrně využijete pouze v příslušné písemce, takže bez starostí, mechanicky našprtat a vypadnout. Pokud máte problémy jakéhokoli druhu, tady vám je spolužáci i učitelé milerádi prohloubí, nebojte se. Mimochodem, já jsem ten největší debil na této škole, co bude každou prkotinu řešit důtkou.
Asi bylo pochopeno, že druhý odstavec vám NIKDY neřeknou, ačkoli je pravdivý(na některých ústavech neprávem se nazývajících vzdělávací určitě) Škola se snaží působit dojmem, že ukazuje věci tak, jak jsou.Chce vám dát falešný pocit, že je vše v pořádku. Budou vám vysvětlovat věci, kterým nebudete chtít věřit(pokud máte mozek) a budete-li se s nimi hádat, odserete to vy. Viz. já a moje připomínka dějepisářce, že má v prezentaci na tabuli významnou pravopisnou chybu(ale ten pocit, kdy na otázku jestli mám problém, jsem suše odvětila: "Já ne, ale vy tam máte chybu" , jsem si užila :D)
Prostě, celým tímhle neorganizovaným sletem mých myšlenek vám chci sdělit jednoduchou věc. Nevěřte všemu co vám nakukají psychicky labilní vyučující se sklony k sadismu. Nevěřte, že svět kolem je hodnej ťuťu plyšáček, kterej se k vám po opuštění základky přitulí. Život je, a to zdůrazňuji, pěkná zkurvená svině a čím déle budete žít v iluzi, tím víc vás pak nakope do zadele. Lidé kolem vás se vás busou snažit dostat do cvokárny a vy s tím nic, ale vůbec nic neuděláte, někdy to nejde. Jediný, čeho se držte je vaše hlava(pokud zrovna nestojíte před svojí základkou s kvérem a maniakálně se nesmějete, že teď už ta svině zavře hubu:D:D)