Proběhla změna vzhledu :-) Zaprvé se mi ten starý zdál již okoukaný a zadruhé bylo mým hlavním záměrem, aby blog vypadal trochu více sofistikovaně a ne tak pubertálně, tak doufám, že se mi to povedlo :-)

Leden 2013

Kde je ta dospělost?

8. ledna 2013 v 18:26 | Klér |  ...a takhle vypadá můj život
Velice dlouho jsem se tu už neobjevila, vím, ale byly jiné starosti a nebyla ani nálada ani čas psát.
K napsání článku mě dokopaly dnešní zprávy a taky pocity z dneška.
Nejprve k těm pocitům.
Za 10 dnů dosáhnu podle (zatím) platných zákonů České republiky plnoletosti a čekám, kdy mi dospělost zaklepe na dveře, pošle aspoň dopis nebo jenom smsku, klidně z netu, nemá-li kredit. Stačilo by jen: "Jsem tady, teď budeš taková a takové a tyhle věci dělat nebudeš a tyhle ano". Jenže se asi zdržela někde v zácpě(případně se jí netýkala amnestie a chudák ještě bručí) a já teď co? Narozeniny neposunu, jelikož to není v mých silách.
Budu moct jít taky sedět natvrdo, budu moct být i zatčená, budu moct utéct z domova aniž by kdokoli měl právo mě hledat. Ale taky se mi nezopakuje včerejší situace v jedné z trafik hlavního městě Prahy, kde mě přepracovaná baba chtěla legitimovat. Budu si moct dát pivo KDEKOLI, ne jen v podnicích, kde jsem známá. Konečně se beztrestně podívám do sexshopu, koupím si flašku i v kauflandu a v klidu projdu přes pokladnu. Ačkoli možná nechá Dospělost svůj vzkaz v obálce s volebním lístkem na až druhé kolo historicky první přímé volby hlavy tohohle absurdistánu.
Ale čert ví, kdy přijde, mluvila jsem se svými již několik měsíců plnoletými spolužáky a u nich si asi popletla adresy a ještě zapadla s pytlem instrukcí do velkého života někde na rakouských hranicích. Tudíž se bojím nepříjemné situace, že tato noblesní dáma s návodem pro život nedorazí už nikdy. Vždyť jsou lidé, kterým návod nepřišel ani ve čtyřiceti.
Je to divný, dneska se udělá návod i k blbýmu zapalovači(nekecám, opravdu mi ho jednou k němu přibalili) , proč není možné v okamžiku narození jedince vypracovat jeho vlastní univerzální návod na žití?


Nyní k těm zprávám. Jako už před lety se opět objevil návrh zákona na plošný zákaz kouření v restauracích, přičemž se zcela ignoruje fakt, že do některých nalévárem chodí lidé už jenom na to cigáro, neboť pivo je tak drahé, že na něj nemají a stejně tak v těchto zařízeních není dobrý nápad dávat si cokoli k jídlu a když, tak na vlastní riziko. Proč tedy zakazovat kouřit i tam, kde je požívání pokrmů připravených majiteli dokonce životu nebezpečné?
Vím, píšu o tom často, ale to je proto, že se bojím. Tedy ne o to, že bych v budoucnu třeba nesehnala cigarety, češi jsou češi, ale spíš o to, kam tohle vede? A jak začaly všechny totalitní režimy v minulosti? Krizí, zákazy, pozvolným zotročováním lidí a vtloukáním jim do hlav, že jen vládci vědí, co je pro ně dobré a oni jakožto vlastníci svého těla a především své hlavy do toho vlastně nemají co mluvit, proč taky, když někdo rozhodne za ně. Proč by se člověk namáhal přemýšlením o smyslu věcí kolem něj, když mu jsou podány takovým stylem, že nad nimi ani nepřemýšlí a rok co rok platí vyšší daně, víc za jídlo a akceptuje mnohem víc omezení sebe sama, když mu jsou podána jako jemu prospěšná.
Jsem jediná, kdo tak uvažuje a bojí se? Ano, bojím se diktatury, protože už to bude diktatura finanční, peníze jsou všechno a na vzhledu kurevsky záleží. Ale ne tolik jako na kontaktech....