Proběhla změna vzhledu :-) Zaprvé se mi ten starý zdál již okoukaný a zadruhé bylo mým hlavním záměrem, aby blog vypadal trochu více sofistikovaně a ne tak pubertálně, tak doufám, že se mi to povedlo :-)

Září 2013

Proč chci tak moc být štíhlá?

25. září 2013 v 14:03 | Klér |  ...a takhle vypadá můj život
Když jsem byla malá holka, znala jsem spoustu oplácaných dětí, kterým doma říkali, že z toho vyrostou. No, většině z nich se to podařilo. Mě nikoli. Už dávno jsou pryč časy, kdy jsem poslouchala cosi o buřtech, šprtnách a špekounech(být malé, tlusté, ale přesto chytré dítě, které přečte CELOU knížku, byl fakt někdy boj) . Nicméně i teď, když mám milujícího přítele, partu skvělých přátel a spoustu kamarádů a známých, nejsem spokojená a občas si mezi nimi připadám nepatřičně. Tak nějak moc velká. Problém nebyl v ostatních, ale vždycky byl uvnitř mě. Člověk může stokrát číst o hvězdách, které mají pár kil navíc a stejně jim to sekne, ale to jsou lidé, kteří se smířili. Já nikoli. Nikdy jsem se nesmířila s tím, jak vypadám a i když jsem se tak na pár chvil občas cítila, vylézající špek na břiše mě rychle vrátil do reality.
Taky jsem už asi stokrát zkoušela držet přiblblou dietu, ale od určitého věku mi začalo blikat varovné světýlko při reklamách na zázraky, alias sežer plato prášků a zhubni 20 kilo. Tak nějak vím, že to prostě fungovat nemůže. Kdyby ano, stálo by to mnohem víc peněz a nebylo by tolik prodejců. Že mě nenapadlo zkusit zdánlivě "příjemný" způsob, nosit "bílý knírek" , být happy a hubená? Jsem tlustá, ne zoufalá. Pokud jste nepochopili metaforu s knírkem, zeptejte se někoho. Nebo radši ne.
Že jsem podlehla diktátu moderní doby? Ale kdeže, jenom chci přijít do obchodu s běžnými velikostmi a vybrat si kalhoty, které se mi líbí. Ne hledat v těch miniaturních špagetách velrybí oblek a doufat, že to bude aspoň hezky vypadat.
Je to asi tak tři, čtyři týdny zpátky, co jsem opět bouchla do stolu a řekla si DOST. Znovu jsem začala. Možná mi to nebudete věřit, ale pouhým zpravidelněním jídla (po 3-4 hodinách), zmenšením porcí, nepřežíráním se a vynecháním sladkého a smaženého jsem shodila 3 kila. Poprvé, kdy se mi cíleně daří hubnout. Jsem na sebe hrdá.
P.S.: Tenhle článek není sebelítost, ale konstatování faktů. Vy, co jste štíhlí. neberte to jako samozřejmost. Vy, co jste na tom podobně jako já, buď se s tím smiřte, nebo něco dělejte. Když i taková lemra líná jako já se k tomu konečně dokopala....