Proběhla změna vzhledu :-) Zaprvé se mi ten starý zdál již okoukaný a zadruhé bylo mým hlavním záměrem, aby blog vypadal trochu více sofistikovaně a ne tak pubertálně, tak doufám, že se mi to povedlo :-)

Květen 2015

Jak moc můžeme ovlivnit, kam se náš život bude ubírat ?

19. května 2015 v 23:11 | Klér |  ...a takhle vypadá můj život
A je nějaký přesný cíl běhu událostí, které tomu cíli předchází? Tak nad tím jsem přemýšlela dnes v práci skoro 4 hodiny a přišla jsem na takovou teorii. S největší pravděpodobností ji nepochopíte konkrétně, ale věřím, že symbolika bude pochopitelná.
Tedy, začalo se něco dít, když vznikl bod A, který je jistým způsobem vázán na mě. Pak se stalo ještě mnoho věcí a je asi jasné, že dosáhnutí tohoto bodu se stalo mou prioritou. Nezávisle na bodu A, ale závisle na mě se objevil bod B přesně v situaci, kdy jsem snad začala věřit na kurevský náhody. Díky bodu B jsem rozpohybovala běh událostí, které mě měly dovést k bodu A, jenže jak už to tak bývá, místo, abych dosáhla bodu A, objevil se bod C. Body A, B i C jsou nějakým způsobem všechny vázány na mou osobu. A aby to nebylo tak jednoduché, tak bod A je vázán i na bod C, ale žádným způsobem na bod B. Jediný bod, který je vázán na oba dva další je C. Ten, který se objevil nečekaně.
Nezapomínejme ale na fakt, že se potřebuju dostat k bodu A. Může to to vyznít nepochopitelně, tak to zkusím lépe, chci dosáhnout bodu A za (nečekané a nezávisle se vyskytnuté) pomoci bodu B, ale místo toho získám C.
Ale o co mi celou touto úvahou jde... Mám vytrvalý pocit, že všechno, co se stihlo stát, mě někam někam zavede. Mohla bych prostě čekat, ale tu odpověď už mám na pomyslném jazyku a ne a ne na ni přijít. Jsem blízko. Vycházím-li z faktu, že přednostně toužím po bodu A, nikdy ho nedosáhnu. Ve filmech i reálném životě je vždy ta nejpravděpodobnější možnost nebo počáteční plán narušen okolnostmi a všechno je nakonec jinak, než by se na začátku zdálo. Takže ač nerada si musím přiznat, že A je patrně passé. Naopak ale co bývá odsuzováno, od začátku odmítáno a nebráno vůbec v potaz, stává se v závěru přesně tím oním. A to jsou právě C a B, jedno nepravděpodobnější než druhé. Ale to je právě to. Ve snaze získat A nepřipouštím významnou roli dvěma dalším bodům. Které se vlivem této logiky přes svou nepravděpodobnost stávají pravděpodobnějšími. Chci touto pouhou logiku, která ovšem předpokládá, že věci se nedějí nahodile a náhodně, zjistit, ke kterému bodu směřuju. Plus ta návaznost mezi body, kdy jediné C má co dělat s A i B. C je tudíž středem. A tohle podporuje můj další předpoklad, že filozofie života je v zásadě kruhová. Neustále se opakující koloběh, kdy zcela vše souvisí se vším.
Hledám odpověď na svou otázku, čekám na vyřešení situace a nejvíc k vzteku je to, že nemůžu přijít na to, jaký JÁ na to mám vliv a co lze dělat...