Proběhla změna vzhledu :-) Zaprvé se mi ten starý zdál již okoukaný a zadruhé bylo mým hlavním záměrem, aby blog vypadal trochu více sofistikovaně a ne tak pubertálně, tak doufám, že se mi to povedlo :-)

Listopad 2015

Nesnáším podzim!

1. listopadu 2015 v 21:54 | Klér |  ...a takhle vypadá můj život
Tady na blogu jsem se přečetla několik článků barvitě popisujících "krásy" podzimu, všude se to hemží kecama o barevným listí a krbech a vínu a filmech v posteli. Ale k čemu je barevný listí na hnusných pahýlech, když se sluníčko ukáže dvakrát do měsíce? K čemu hřejivý představy o ohni v komíně a kakau, když většina z nás stejně musí alespoň párkrát do týdne toho toho hnusu, bláta a zimy? Do školy, do práce, všichni musíme lézt ven vybaveni deštníkama a ti, kdo sledují trendy vyrážejí rovnou v holinkách.
Zima, vítr, sychravý a lezavý počasí, co se vám na tom tak strašně líbí? Zavírat se doma můžeme kdykoli, v tomhle počasí nám ale nic jinýho nezbyde. Navíc je pro školou povinné podzim většinou znakem návratu do školy, kam se prostě po dvou měsících válení na sluníčku, opalovaček a letních párty stejně nikomu nechce. Nostalgie, deprese, temno a chuť zahrabat se se sluchátkama v uších hluboko pod zem a vylézt až na jaře. To je podzim pro mě.
Jsem osoba, co miluje teplé počasí, i ty rekordní vedra i vadily míň, než tohle fuj, co už bohužel nastalo. Stokrát raději budu padat hicem, než klepat kosu. No a nedejbože, když se mi do tohohle všeho připletou ještě jiný problémy, to se dostávám do stavu, kdy krom chvil, kdy už fakt musím, nevylézám ani z postele, prostě čumím bezmyšlenkově do stropu a čekám až to přejde. Blbý je, že nikdy nevím kdy to přejde. Většinou dokud alespoň půl dne nesvítí sluníčko, to mě nabíjí a jak delší dobu není, není se mnou nic.
A tak si prodepkařím další fuj období, ještě víc fuj zimu a budu se hrozně těšit, až zase konečně budu moct vylézt ven jen v šortkách a tílku a nezmrznu. Chybí mi ta specifická vůně letního vzduchu v noci, je osvěžující a svobodná i když člověk zrovna táhne domů k ránu a pomalu svítá. Na chladno stačí lehký svetřík, na nohy tenisky a může se vyrazit kamkoli. Sednout si na skůtr a ujet 40 km není problém, vypařit se jen tak na výlet s pár věcma v kapse není problém. A když náhodou zaprší, je to osvěžující a brzo to uschne. Asi se budu muset odstěhovat někam, kde je léto celej rok...